Δύο νέα μετάλλια κατέκτησε ο ΑΣΑΜΕΑ Πήγασος Κυψέλης με το Σπύρο Μαργέλλο στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Επιτραπέζιας Αντισφαίρισης

Δύο νέα μετάλλια κατέκτησε και εφέτος ο ΑΣΑΜΕΑ Πήγασος Κυψέλης με το Σπύρο Μαργέλλο στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Επιτραπέζιας Αντισφαίρισης, που έγινε στο Στάδιο Ειρήνης και Φιλίας  στις 5/5/2012. Ο αθλητής μας πραγματοποίησε για μια ακόμα φορά εντυπωσιακή εμφάνιση και κατέκτησε τη 1η θέση και το χρυσό μετάλλιο στον αγώνα  Open T6 ως Τ10, καθώς και τη 2η θέση και το αργυρό μετάλλιο στη κατηγορία Τ10. Και οι δύο διοργανώσεις έγιναν την ίδια ημέρα με μικρή διαφορά ώρας και ήταν εμφανές το γεγονός ότι η κόπωση από τους αγώνες της Κατηγορίας Open, στους οποίους ο αθλητής μας επικράτησε του αθλητή Τέλογλου, τον επηρέασαν ώστε να χάσει τη 1η θέση από τον ίδιο αθλητή στους αγώνες της Κατηγορίας Τ10.