Νέος θρίαμβος του Λουκά Καταπόδη στο Ποδηλατικό αγώνα «ΘΥΣΙΑΣ» της 25/3/2012

Νέες επιτυχίες σημείωσαν οι ποδηλάτες του Α.Ο. Πήγασος Κυψέλης με επικεφαλής το διεθνή αθλητή μας Λουκά Καταπόδη στον 35ο Πανελλήνιο ποδηλατικό αγώνα «ΘΥΣΙΑΣ» της 25/3/2012 στη διαδρομή Πάτρα – Καλάβρυτα. Ο διεθνής αθλητής μας Λουκάς Καταπόδης πραγματοποίησε εντυπωσιακή εμφάνιση και κατέκτησε για μια ακόμα φορά τη 1η θέση στη κατηγορία του (Master Β) με μεγάλη μάλιστα διαφορά 5΄ από το δεύτερο αθλητή και με χρόνο καλύτερο και από τη κατηγορία Master A. Στην ίδια κατηγορία (Master Β) ο αθλητής μας Άρης Μπότσαρης κατέλαβε τη 14η θέση σε 57 αθλητές. Στη κατηγορία Master A ο αθλητής μας Γιώργος Καούρης κατέλαβε την 10η  θέση, ο αθλητής μας Νίκος Λυμπέρης κατέλαβε τη 12η θέση και ο αθλητής μας Φάνης Καταπόδης κατέλαβε τη 17η θέση λόγω ατυχίας από τεχνικό πρόβλημα βλάβης του ποδηλάτου του (λάστιχο) σε 37 αθλητές.  Στη κατηγορία Master Γυναικών η αθλήτριά μας Νίκη Χέμμινγκς κατέλαβε τη 4η θέση.

Παραθέτουμε τα πλήρη αποτελέσματα των αγώνων αυτών.