Με νέα σπουδαία εμφάνιση ο έφηβος αθλητής μας Ποδηλασίας Χρήστος Βερζαμάνης του Α.Ο. ΠΗΓΑΣΟΣ Κυψέλης κατέκτησε τη 5η θέση στη κατηγορία του στον δύσκολο αγώνα Downhill που έγινε με Πανελλήνια συμμετοχή στην Οίτη Φθιώτιδας στις 22/9/2019.

Με νέα σπουδαία εμφάνιση ο έφηβος αθλητής μας Ποδηλασίας Χρήστος Βερζαμάνης του Α.Ο. ΠΗΓΑΣΟΣ Κυψέλης κατέκτησε τη 5η θέση στη κατηγορία του στον δύσκολο αγώνα Downhill που έγινε με Πανελλήνια συμμετοχή στην Οίτη Φθιώτιδας στις 22/9/2019. Στον αγώνα αυτό στον οποίο συμμετείχαν 50 επίλεκτοι αθλητές του Downhill από όλη την Ελλάδα, μεταξύ των οποίων 20 έφηβοι, ο Χρήστος φανερά ανεβασμένος αγωνιστικά διέπρεψε και κατέκτησε τη 5η θέση στη κατηγορία εφήβων ανάμεσα σε 20 αθλητές και την 12η θέση στη Γενική Κατάταξη όλων των κατηγοριών ανάμεσα σε 50 αθλητές. Στον αγώνα ήταν πολύ μεγάλος και έντονος ο συναγωνισμός μεταξύ των επίλεκτων αθλητών που συμμετείχαν και είναι χαρακτηριστικό ότι ο Χρήστος  έχασε τη  4η θέση  μόλις για την  ελαχιστότατη διαφορά χρόνου 0, 00 57΄΄. Η απόσταση της διαδρομής του αγώνα ήταν 1.300 μέτρα  με την εκκίνηση να δίνεται σε υψόμετρο 920 μέτρων και ο τερματισμός να γίνεται σε υψόμετρο 520 μέτρα. Παραθέτουμε και φωτογραφίες.