Νέα νίκη του Λουκά Καταπόδη του Α.Ο. ΠΗΓΑΣΟΣ Κυψέλης και στο Ποδηλατικό αγώνα Αντοχής «11ος Γύρος Νεμέας» που διοργάνωσε η ΠΕΠΑ στο διήμερο 4 – 5/5/2019.

Νέα συνεχόμενη πρώτη νίκη κατέκτησε ο κορυφαίος αθλητής Ποδηλασίας Λουκάς Καταπόδης του Α.Ο. ΠΗΓΑΣΟΣ Κυψέλης και στο Ποδηλατικό αγώνα  Αντοχής «11ος  Γύρος  Νεμέας» που διοργάνωσε η ΠΕΠΑ στο διήμερο 4 – 5/5/2019. Στον αγώνα συμμετείχαν και τερμάτισαν 285 αθλητές. Ο Λουκάς Καταπόδης κατέκτησε άνετα τη 1η θέση με χρόνο 2 ώρες 02΄ 26΄΄ και στη κατηγορία του (Β2) και στη γενική κατάταξη όλων των κατηγοριών. Συμμετείχαν επίσης στον ίδιο αγώνα και διεκρίθησαν και οι αθλητές μας του Α.Ο. ΠΗΓΑΣΟΣ Κυψέλης Μανώλης Αναστασόπουλος, Αργύρης Τζαννές, Δημήτρης Γκάτσης και Ζώης Ευαγγελόπουλος. Ο Μανώλης Αναστασόπουλος κατέκτησε την 10η θέση στη κατηγορία Β2 με χρόνο 2 ώρες 12΄ 34΄΄. Ο Αργύρης Τζαννές κατέκτησε την 11η θέση στη κατηγορία Β1 με χρόνο 2 ώρες 18΄ 35΄΄. Ο Ζώης Ευαγγελόπουλος κατέκτησε την 6η θέση στη κατηγορία Γ2 με χρόνο 2 ώρες 31΄ 26΄΄ και ο Δημήτρης Γκάτσης κατέκτησε την 29η θέση στη κατηγορία Β2 με χρόνο 2 ώρες 22΄ 30΄΄.