Επιτυχίες των αθλητών μας Downhill Χρήστου Βερζαμάνη και Αλέξανδρου Ύμερη του Σωματείου μας Α.Ο. ΠΗΓΑΣΟΣ Κυψέλης, οι οποίοι κατέκτησαν και οι δύο τη 3η θέση και το χάλκινο μετάλλιο στη κατηγορία τους σε αγώνα κατάβασης Ορεινής Ποδηλασίας (Downhill) που έγινε με Πανελλήνια συμμετοχή σε περιοχή της Λειβαδιάς στις 21/4/2019.

Επιτυχίες των αθλητών μας Downhill Χρήστου Βερζαμάνη και Αλέξανδρου Ύμερη του Σωματείου μας Α.Ο. ΠΗΓΑΣΟΣ Κυψέλης, οι οποίοι κατέκτησαν και οι δύο τη 3η θέση και το χάλκινο μετάλλιο στη κατηγορία τους σε αγώνα κατάβασης Ορεινής Ποδηλασίας (Downhill) που έγινε με Πανελλήνια συμμετοχή σε περιοχή της Λειβαδιάς στις 21/4/2019. Οι δύο αθλητές μας βρίσκονται σε αγωνιστική άνοδο και εντυπωσίασαν με την εμφάνισή τους στον αγώνα αυτό που ήταν ο κορυφαίος ετήσιος που διοργανώνει ιδιωτικός φορέας στο άθλημα Downhill, με Πανελλήνια συμμετοχή και εμβέλεια. Έγινε σε απόσταση 1.200 μέτρων. Ο αθλητής μας Χρήστος Βερζαμάνης με χρόνο 2΄ 38΄΄ κατέκτησε τη 3η θέση στη κατηγορία Εφήβων και την 11η στη γενική κατάταξη του αγώνα και ο αθλητής μας Αλέξανδρος  Ύμερη κατέκτησε τη 3η θέση στη κατηγορία του στον αγώνα αυτό. Τους αξίζουν συγχαρητήρια.