Εξαιρετική εμφάνιση πραγματοποίησε ο νεαρός αθλητής Ποδηλασίας Χριστόδουλος Καραδήμας του Σωματείου μας Α.Ο. Πήγασος Κυψέλης στον αγώνα της κατηγορίας Παμπαίδων για το Τοπικό Πρωτάθλημα Ορεινής Ποδηλασίας, που έγινε στο Αφράτι Χαλκίδας Ευβοίας στις 14/4/2019.

Εξαιρετική εμφάνιση πραγματοποίησε ο νεαρός αθλητής Ποδηλασίας Χριστόδουλος Καραδήμας του Σωματείου μας Α.Ο. Πήγασος Κυψέλης στον αγώνα της κατηγορίας Παμπαίδων για το Τοπικό Πρωτάθλημα Ορεινής Ποδηλασίας, που έγινε στο Αφράτι Χαλκίδας Ευβοίας στις 14/4/2019. Ο Χριστόδουλος εντυπωσίασε και συγκίνησε με την μαχητικότητά του περνώντας αρκετούς έμπειρους αθλητές, μολονότι αγωνίσθηκε σε αντίξοες συνθήκες. Παρά το γεγονός ότι συμμετείχαν αθλητές από 20 Σωματεία και ήταν έντονος ο συναγωνισμός, ο αθλητής μας κατέλαβε την 29η θέση στον πολύ δύσκολο αγώνα. Και ήταν πράγματι πάρα πολύ δύσκολος ο αγώνας αυτός διότι έγινε σε πάρα πολύ επικίνδυνη αλλά και δύσκολη διαδρομή και με αρκετές λακούβες με νερά και λάσπη στην διαδρομή του αγώνα, λόγω της δυνατής βροχής που είχε προηγηθεί. Η διαδρομή είχε δύσκολα ανηφορικά σημεία, αλλά και πολύ επικίνδυνα σημεία με στενά μονοπάτια με πέτρες, σε απότομες κατηφόρες και λάσπη. Για τον αθλητή μας όμως όλ’ αυτά ήταν ακόμα δυσκολότερα, διότι του ήταν εντελώς άγνωστη η διαδρομή του αγώνα και για πρώτη φορά την είδε όταν αγωνιζόταν. Με αυτές τις συνθήκες διέπρεψε και του αξίζουν συγχαρητήρια. Καλή εμφάνιση πραγματοποίησε και ο αθλητής μας Αντώνης Καραδήμας του Σωματείου μας Α.Ο. Πήγασος Κυψέλης, ο οποίος αγωνίσθηκε στην κατηγορία Μίνι Μεγάλα. Παρά ταύτα στάθηκε άτυχος και αναγκάστηκε να εγκαταλείψει λόγω βλάβης του ποδηλάτου του και μικροτραυματισμού του από την πτώση του συνεπεία της βλάβης του ποδηλάτου του. Τους αξίζουν συγχαρητήρια για την μαχητικότητά τους.