Απρ 04 2018

Σημαντικές διακρίσεις επέτυχαν οι αθλητές μας Βασ. Μπουρίκας (3ος στους Μάστερ Α), Ζώης Ευαγγελόπουλος (5ος στους Μάστερ Γ2), Διον. Ξένος (6ος στους Μάστερ Α) και Μαν. Αναστασόπουλος (7ος στους Μάστερ Β1) του Α.Ο. Πήγασος Κυψέλης στο ποδηλατικό αγώνα ατομικής χρονομέτρησης που διοργάνωσε η ΠΕΠΑ στην περιοχή «Σχοινιάς Αττικής» στις 18/3/2018.

Σημαντικές είναι οι διακρίσεις που επέτυχαν οι αθλητές μας Βασ. Μπουρίκας (3ος στους Μάστερ Α), Ζώης Ευαγγελόπουλος (5ος στους Μάστερ Γ2), Διον. Ξένος (6ος στους Μάστερ Α) και Μαν. Αναστασόπουλος (7ος στους Μάστερ Β1) του Α.Ο. Πήγασος Κυψέλης στο ποδηλατικό αγώνα ατομικής χρονομέτρησης που διοργάνωσε η ΠΕΠΑ στην περιοχή «Σχοινιάς Αττικής» στις 18/3/2018. Οι αθλητές μας πραγματοποίησαν εξαιρετικές εμφανίσεις και έφθασαν δίκαια στις νέες διακρίσεις τους, σαν φυσιολογικό αποτέλεσμα των εντατικών προπονήσεών τους και των αθλητικών ικανοτήτων τους. Στην Κατηγορία Μάστερ Α ο επίλεκτος αθλητής μας Βασίλης Μπουρίκας με μία ακόμη εντυπωσιακή εμφάνιση κατέκτησε την τρίτη θέση και το χάλκινο μετάλλιο με χρόνο 21΄ 45΄΄ και με ελάχιστη διαφορά χρόνου από τους δύο πρώτους νικητές. Στην ίδια κατηγορία ο διαρκώς ανερχόμενος σε απόδοση αθλητής μας Διονύσης Ξένος κατέλαβε την έκτη θέση με χρόνο 24΄ 06΄΄. Στην κατηγορία Μάστερ Γ2 ο επίλεκτος αθλητής μας Ζώης Ευαγγελόπουλος κατέλαβε την πέμπτη θέση με χρόνο 24΄ 07΄΄. Στην κατηγορία Μάστερ Β1 ο επίλεκτος αθλητής μας Μανώλης Αναστασόπουλος κατέλαβε την έβδομη θέση με χρόνο 23΄ 10΄΄. Καλή εμφάνιση πραγματοποίησαν στην ίδια κατηγορία και οι αθλητές μας Στέλιος Τσελεπής  και Θεόδωρος Ζήκας, οι οποίοι κατέλαβαν αντίστοιχα την 15η θέση με χρόνο 26΄ 43΄΄ και την 16η  θέση με χρόνο 28΄ 24΄΄.

Email this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+