3η συνεχόμενη νίκη κατέκτησε η ανανεωμένη ομάδα μας εφήβων μπάσκετ του Α.Ο. Πήγασος Κυψέλης επικρατώντας με άνεση επί της ισχυρής ΑΕ Πετραλώνων με 43 – 35 (4/11/2017)

3η συνεχόμενη νίκη κατέκτησε η ανανεωμένη ομάδα μας εφήβων μπάσκετ του Α.Ο. Πήγασος Κυψέλης, η οποία αποδίδοντας στο 2ο ημίχρονο θεαματικό και ουσιαστικό μπάσκετ, επικράτησε με άνεση επί της ισχυρής ΑΕ Πετραλώνων με 43 – 35 (4/11/2017). Ο αγώνας  έγινε  στο  ανοικτό  γήπεδο  μπάσκετ  Κυπριάδου  με  δύσκολες καιρικές συνθήκες και το σκληρό παιχνίδι των αθλητών της ΑΕ Πετραλώνων συνετέλεσε να περιοριστεί το σκορ σε χαμηλά επίπεδα. Αξίζει να σημειωθεί το γεγονός ότι οι αθλητές μας αντιμετώπισαν με ωριμότητα το κακό στον αγώνα αυτό δεύτερο 10λεπτο και με τη τεχνική καθοδήγηση του κ. Παντελή, έφθασαν τελικά στη νίκη εύκολα με τελικό σκορ 43 – 35. Τα 10λεπτα του αγώνα ήταν : 10΄ = 9 – 7, 20΄= 13 – 24, 30΄= 25 – 26, τελικό σκορ 43 – 35. Από το Πήγασο διακρίθηκαν όλοι όσοι αγωνίσθηκαν και δεν υστέρησε κανείς. Γίνεται πάντως μνεία για την καλή ανάπτυξη της ομάδας στον Δ. Μαυροειδή.