Φεβ 12 2011

Νέα νίκη -άνετη πέτυχε ο Α.Ο. Πήγασος Κυψέλης επί του Α.Σ. Παναιτωλικού ,ε σκορ 30-17 για το Πρωτάθλημα Β’ Εθνικής Κατηγορίας Χειροσφαίρισης

Ένα καλό πρώτο ημίχρονο του Α.Ο. Πήγασου Κυψέλης ήταν αρκετό για τη νέα εύκολη νίκη του επί του Α.Σ. Παναιτωλικού, αυτή τη φορά στο ΜΕΤΣ με το ευρύ σκορ 30-17 (12/2/2011), για το Πρωτάθλημα της Β’ Εθνικής Κατηγορίας Χειροσφαίρισης. Ο Α.Ο. Πήγασος αποδίδοντας ωραίο χάντμπωλ, προηγήθηκε 6-2 (15′) και 11-3 (22′). ΤΟ προβάδισμα αυτό φάνηκε ότι είχε κρίνει το παιχνίδι, καθώς παρά το χαλάρωμα, ο Παναιτωλικός δεν πλησίασε στο σκορ 13-5 (ημίχρονο), 19-11 (42′). Αγωνίστηκαν και οι 3 τερματοφύλακες του Πήγασου (Φουντεδάκης, Καραβάκος, και Φωτόπουλος) και με τη βελτίωση του Πήγασου στο τελευταίο 20λεπτο αυξήθηκε η διαφορά σε 23-13 (48′) και 30-17 (τελικό σκορ).

Email this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+