Νέος θρίαμβος των αθλητών του Α.Ο. Πήγασου Κυψέλης Φάνη και Λουκά Καταπόδη και Γιώργου Νίνη στο Τοπικό Πρωτάθλημα Ποδηλασίας Δρόμου Αττικής στην Ατομική Χρονομέτρηση

Εντυπωσίασαν και πάλι, πρωταγωνίστησαν και θριάμβευσαν οι ποδηλάτες του Α.Ο. Πήγασου Κυψέλης και στο αγώνισμα της ατομικής χρονομέτρησης του Τοπικού Πρωταθλήματος Ποδηλασίας Αττικής, που διοργάνωσε με επιτυχία η Ε.ΠΟ.Σ.Κ. στη Μαλακάσα στις 7/4/2013 για τις Κατηγορίες Masters (14 χιλμ.), Ανδρών (25 χιλμ.), Νέων, Εφήβων, Παίδων, Γυναικών, Νεανίδων και Κορασίδων. Ο Θεοφάνης (Φάνης) Καταπόδης του Πήγασου Κυψέλης, πρωταθλητής Αττικής 2013 στην ποδηλασία Δρόμου Αντοχής, ευρισκόμενος σε καταπληκτική φόρμα διπλασίασε τις πρωτιές του στο Τοπικό Πρωτάθλημα (αφού είχε κατακτήσει την πρώτη θέση και στην αντοχή), πετυχαίνοντας στην ατομική χρονομέτρηση της Κατηγορίας Masters Α΄ (30 – 39 ετών) χρόνο 22΄ 00΄΄ 93. Ο Γιώργος Νίνης του Πήγασου Κυψέλης ανέβηκε αυτή τη φορά  στην δεύτερη θέση στην ίδια Κατηγορία με χρόνο 23΄ 21΄΄ 44  και έχει βάλει τα θεμέλια για καλύτερες ακόμα επιδόσεις. Ο Λουκάς Καταπόδης του Α.Ο. Πήγασου Κυψέλης, αγωνιζόμενος στην κατηγορία Masters Β΄ (40 – 49 ετών) έχασε την πρώτη θέση για μόλις 8΄, πετυχαίνοντας χρόνο 21΄ 50΄΄ 88 και κατακτώντας έτσι την δεύτερη θέση, έναντι του πολύ καλού Σκυλοδήμου (ΑΕΚ) που πέτυχε χρόνο 21΄ 42΄΄ 55 και μαζί οι δύο τους ήταν πολύ μπροστά από τους άλλους αθλητές. Εντυπωσιακές εμφανίσεις έκαναν επίσης ο Μεσολογγίτης πρωταθλητής Νίκος Γερολυμάτος του Πήγασου Κυψέλης στην Κατηγορία Ανδρών που πέτυχε χρόνο 37΄48΄΄71 στην απόσταση των 25.000 μ., κατακτώντας την 8η θέση σε 47 αθλητές της ίδιας Κατηγορίας και ξαναβρίσκοντας σταδιακά την καλή του φόρμα, καθώς και ο θαυμάσιος Κορίνθιος πρωταθλητής Παναγιώτης Μπάρλας του Α.Ο. Πήγασου Κυψέλης, που κατέκτησε την 10η θέση στην Κατηγορία Masters Γ΄ με χρόνο 28΄ 00΄΄ 05. Από τους υπόλοιπους αθλητές του Πήγασου Κυψέλης ξεχώρισαν ο Πέτρος Καρκαλούσος και ο Κώστας Νικολής, που τερμάτισαν τον αγώνα με καλό χρόνο.