Νέες επιτυχίες των αθλητών Ποδηλασίας του Σωματείου μας Α.Ο. Πήγασου Κυψέλης στον 36ο Ποδηλατικό Αγώνα «ΘΥΣΙΑΣ»

Νέες σημαντικές επιτυχίες πέτυχαν οι αθλητές του Σωματείου μας Α.Ο. Πήγασος Κυψέλης στο 36ο Ποδηλατικό Αγώνα «ΘΥΣΙΑΣ» που διοργάνωσε ο Π.Ο. Πατρών με Πανελλήνια συμμετοχή στη διαδρομή Πάτρα – Καλάβρυτα. Στη Κατηγορία Ανδρών ο αθλητής του Σωματείου μας Νίκος Γερολυμάτος κατέλαβε την 31η θέση με χρόνο 3 ώρες 01΄ 11΄΄ ανάμεσα σε 128 αθλητές, πιστοποιώντας ότι σταδιακά επανέρχεται στη παλαιά καλή φυσική του κατάσταση. Στη Κατηγορία MΑΣΤΕΡ B ο διεθνής αθλητής του σωματείου μας Λουκάς Καταπόδης μετά από θαυμάσια εμφάνιση, «ξεκόλλησαν» με  τον  Παναγιώτη  Σκυλοδήμο  και στο  τελικό σπριντ  κατέλαβε  τη 2η θέση με 2 ώρες 56΄ 03΄΄, που ήταν ο ίδιος χρόνος που πέτυχε ο πρώτος Παναγιώτης Σκυλοδήμος. Στον ίδιο αγώνα ο αθλητής μας Άρης Μπότσαρης πραγματοποίησε εξαιρετική εμφάνιση και κατέλαβε την 24η θέση με χρόνο 3 ώρες 11΄ 06΄΄ επί 53 αθλητών. Στη Κατηγορία MΑΣΤΕΡ Α  οι αθλητές της ομάδας μας πραγματοποίησαν τη καλύτερη ομαδική εμφάνιση και κατέλαβαν ο Θεοφάνης Καταπόδης τη 4η θέση με χρόνο 2 ώρες 57΄ 11΄΄, ο Γιώργος Νίνης την 7η θέση με χρόνο 2 ώρες 58΄ 25΄΄, ο Γιώργος Καούρης την 11η θέση με χρόνο 3 ώρες 01΄ 29΄΄, ο Νίκος Λυμπέρης τη 15η θέση με χρόνο 3 ώρες 06΄ 05΄΄ και ο Παναγιώτης Λουκοβίτης τη 31η θέση με χρόνο 3 ώρες 19΄ 54΄΄ επί συνόλου 50 συμμετασχόντων αθλητών. Αξιοσημείωτο για την αγάπη των αθλητών μας στο άθλημα είναι ότι ο Νίκος Λυμπέρης ήλθε για τον αγώνα αυτό με δικά του έξοδα από τη Σάμο, όπου και κατοικεί. Στον Αγώνα ΜΑΣΤΕΡ Γυναικών η αθλήτρια του σωματείου μας Χέμμινκς Νίκη κατέλαβε την 6η θέση με χρόνο 3 ώρες 56΄ 47΄΄.