Αρχείο κατηγορίας: Ποδόσφαιρο Άμμου

Ιούν 29 2012

Με συμμετοχή του Α.Ο. Πήγασου Κυψέλης και του Α.Ο. Αετού Αθηνών θα διεξαχθεί το πρώτο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Beach Soccer 2012 στην παραλία Ραφήνας από την Παρασκευή 29/06/2012 μέχρι την Κυριακή 01/07/2012

Την Παρασκευή 29/06/2012 θα ξεκινήσει το πρώτο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Beach Soccer 2012 στην παραλία Ραφήνας με διοργανώτρια την Πανελλήνια Ένωση Σωματείων Ποδοσφαίρου Άμμου υπό την αιγίδα της Ε.Π.Ο. Οι αγώνες θα ολοκληρωθούν την Κυριακή ενώ συνολικά στο τουρνουά θα πάρουν μέρος οκτώ ομάδες, μεταξύ των οποίων ο Α.Ο. Πήγασος Κυψέλης και ο Α.Ο. Αετός Αθηνών. Και οι δύο ομάδες έχουν κάνει πολύ καλή προετοιμασία και υπάρχει αισιοδοξία για καλές εμφανίσεις. Ακολουθεί το Δελτίο Τύπου της Διοργανώτριας Αρχής:

 

«Αθήνα 28-06-2012

ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ

Men s & Women Beach Soccer League 2012

Οι Γυναίκες Πάιζουν Beach Soccer

Στην Παραλία Ραφήνας

Το πρώτο επίσημο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα beach soccer θα διεξαχθεί στην παραλία Ραφήνας με διοργανώτρια την Πανελλήνια Ένωση beach soccer υπό την Αιγίδα της ΕΠΟ .

Οι αγώνες θα ξεκινήσουν αύριο (Παρασκευή) θα συνεχισθούν το Σάββατο 30/06/2012 και θα ολοκληρωθούν την Κυριακή.

Συνδιοργανωτές στην εκδήλωση είναι ο Οργανισμός Λιμένα Ραφήνας, Ο Δήμος Ραφήνας – Πικερμίου, ο Δημοτικός Αθλητικός Οργανισμός και Πολιτιστικός Οργανισμός του Δήμου και ο Α.Ο. Τριγλίας.

Θα πάρουν μέρος οκτώ ομάδες που έχουν χωριστεί σε δύο ομίλους.

Παράλληλα με το Πρωτάθλημα των γυναικών θα διεξαχθεί η πρώτη φάση του 4ου Πρωταθλήματος Beach Soccer League του Νοτίου Ομίλου που θα πάρουν μέρος οκτώ ομάδες, ενώ τον Αύγουστο θα διεξαχθεί ο βόρειος Όμιλος στην Μακεδονία.

Θα μετάσχουν οι ιδρυτικές ομάδες της Ένωσης μας Ν. Ικόνιο, Ν. Ελβετία, Α.Ε. Ιλίου, Α.Ο. Τριγλίας, Α.Ο. Γέρακας, Αετός Αθηνών και Πήγασος Κυψέλης.

Το πρόγραμμα του τουρνουά και οι όμιλοι έχουν ως εξής:

 

Όμιλοι Γυναικών

 

Α                               Β

Ίωνες                        Άνεμος Αθηνών

Αίαντας                    Αthens Academy

Πειραιάς                   Γυπαετοί Αχαρνών

Sparta Leon              Μακεδονία

 

Όμιλοι Ανδρών

Α                                  Β

Ικόνιο                          Α.Ο.Τριγλίας

Αετός Αθηνών             Ν. Ελβετία

Α.Ο. Σχοινιάς              Πήγασος Κυψέλης

Γέρακας                      Α.Ε. Ιλίου

 

Παρασκευή

 

17.30 Αετός Αθηνών – Α.Ο. Σχοινιάς

18.00 Ιώνες – Αίαντας

18.30 Α.Ο. Τριγλίας – Ν. Ελβετία

19.00 Άνεμος Αθηνών – Athens Academy

19.30 Γυπαετοί Αχαρνών – Μακεδονία

 

Σάββατο

 

10.30 Πειραιάς – Sparta Leon

11.00 Ν.Ελβετία – Πήγασος Κυψέλης

11.30 Ικονιο – Αετός Αθηνών

12.00 Άνεμος Αθηνών – Μακεδονία

12.30 Πήγασος Κυψέλης – Α.Ε. Ιλίου

13.00 Γυπαετοί – Athens Academy

13.30 Γέρακας – Α.Ο. Σχοινιάς

14.00 Ίωνες – Sparta Leon

14.30 Αίαντας – Πειραιάς

15.00 Αετός Αθηνών – Γέρακας

15.30 Ά.Ο. Τριγλίας – Πήγασος Κυψέλης

16.00 Ν. Ελβετία – Α.Ε. Ιλιού

16.30 Άνεμος Αθηνών – Γυπαετοί Αχαρνών

17.00 Ικόνιο – Γέρακας

17.30 Ίωνες – Πειραιάς

18.00 Athens Academy – Μακεδονία

18.30 Α.Ο. Τριγλίας – Α.Ε. Ιλίου

19.00 Ικόνιο – Α.Ο. Σχοινιάς

19.30 Αίαντας – Sparta Leon

 

Κυριακή

 

ημιτελικοί γυναικών

11.30

12.30

ημιτελικοί ανδρών

13.30

14.30

15.15 Ακαδημίες

16.30 μικρός Τελικός Γυναίκες

17.30 τελικός Γυναικών

18.30 Τελικός Ανδρών

 

Με εκτίμηση το γραφείο Τύπου της Διοργάνωσης».

Email this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

Μόνιμος σύνδεσμος σε αυτό το άρθρο: http://www.aopigasos.gr/?p=1086